O kapele

OD ROKU

1949

S NÁMI BUDETE MÍT
NEZAPOMENUTELNÉ
VZPOMÍNKY.

REPREZENTAČNÍ PLESY

MATURITNÍ PLESY & SPOLEČENSKÉ AKCE

ŽIVÁ HUDBA K POSLECHU A TANCI

Zaměřujeme se zejména na město Most a široké okolí, ale svá vystoupení jsme odehráli i jiných částech naší republiky. Není tedy pro nás žádný problém zahrát vám na vaší svatbě nebo hudební slavnosti.

home_band3_pic6
1

BICÍ SESTAVA

home_band3_pic7
2

ELEKTRICKÉ KYTARY

home_band3_pic8
1

SAMOSTATNÉ KLÁVESY

home_band3_pic9
4

ŽESŤOVÉ NÁSTROJE

home_band3_pic10
2

NÁDHERNÍ ZPĚVÁCI

ZAČÁTKY

První veřejné vystoupení Klubu 49 se uskutečnilo na jaře roku 1950 v Městských lázních při plaveckých závodech Sokola. Obliba našeho orchestru u obecenstva neustále rostla, ale u veřejných činitelů měl klub malý ohlas. V podzimní sezóně roku 1952 pak orchestr dostal možnost účinkovat na nedělních odpoledních čajích v starém dobrém Repre. V průběhu 70. let došlo v souboru k několika významným kvalitativním změnám, především příchodem J.Malypetra a Z.Tölga.


NEDÁVNÁ MINULOST

Rokem 1982 se odchodem kapelníka Zdenka Tölga původní taneční orchestr fakticky rozpadl. Ovšem v roce 1984 po dvouletém tápání, vzniká sloučením chomutovské skupiny Kaskáda, s omlazenou dechovou sekcí nová podoba tanečního orchestru Klub 49.

A hned první sezona byla velmi úspěšná. Taneční orchestr ozvučen agenturou Akustika Polák, která provází kapelu od jejího počátku do dnes, našel své fanoušky a příznivce. O roku 1998 vede orchestr kapelník Klubu 49 Petr Havel.


SOUČASNOST

Rok 2019 je 35 rokem znovuzrozeného tanečního orchestru Klub 49.